TELEFON

                     TELEFON

Problematyka: pierwszy kontakt z używkami, uzależnienie od komputera i sieci, cyberprzemoc Czas trwania: 55 minut

                   Żyjemy z Internetem, ale ważne jest żebyśmy nie żyli w Internecie- to oblicze naszej rzeczywistości: publikowanie wyzwisk, obraźliwych zdjęć w internecie, nagrywanie potajemnie filmów telefonami komórkowymi, kontakty z nieznajomymi, wyłudzenia danych osobowych, pieniędzy – czyli przestępczość internetowa, tzw. Cyberprzemoc.

Majka uczy się całkiem dobrze, jest zwyczajną trochę skrytą dziewczyną, sprawiającą wrażenie osoby skromnej na tle szkoły. Nie lubi rozmawiać o sobie, spotykać się z kolegami po lekcjach, nie zaprasza nikogo do siebie do domu. Sytuacja- w której Majka całymi dniami siedzi przy komputerze albo pisze coś w telefonie- jest dla jej rodziców i brata czymś zupełnie normalnym i zwyczajnym- takie czasy… Ani mama – kobieta dbająca o dom i o rodzinę, ani ojciec nie widzą problemu Majki – dziewczyna tymczasem jest w dużych tarapatach…

                  Pewnego dnia ojciec prosi by dziewczyna pokazała mu komputer. Dochodzi miedzy nimi do kłótni, Majka ucieka z domu, zabiera laptopa. Rodzice szukają jej a kiedy wraca okazuje się że to, o czym opowie rodzicom okaże się czymś nieprawdopodobnym. Ktoś w sieci szantażuje ją i całą jej rodzinę. Jedna głupia rozmowa spowodowała szereg sytuacji, z którymi dziewczyna już sobie sama nie poradzi.

                 Przedstawienie pokazuje problem młodych, agresję, która przeradza się w przemoc w sieci. Technologia komunikacji, smartfony, portale społecznościowe, wszechobecny czat, zamykają nasza bohaterkę z jej problemem…

ROZMOWA Z PUBLICZNOŚCIĄ PO SPEKTAKLU