Biesiada i Kabarety

I. BIESIADA KABARETOWA U BOGDANA

Program Biesiady:

1. Uroczyste powitanie

2. Skecz pt. Grzybobranie

3. Blok piosenek pt. Ach młodym być i więcej nic !

( Tango Milonga, Ta ostatnia niedziela, Prywatki, Kolorowe Jarmarki, Jedzie pociąg z daleka, )

4. Monolog strażaka pt. Pali się!!!

5. Konkurs z udziałem publiczności pt. Hamlet na wesoło – w rolach głównych wybrani z publiczności Hamlet, Ofelia i król Klaudiusz.

6. Nauka piosenki góralskiej pt. Pobłogosław Boże każdej parze!

7. Konkurs pt. Jaka to melodia?

8. Skecze: – „U lekarza” – „A jednak się kręci”

– „Nasi za granicą”- „Co słychać w barze”

9. Konkurs z udziałem publiczności pt. Czarodziejska pałka dziwnego Rumcajsa

10.  Monolog pana młodego

11. A także znane powszechnie piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”, „Młode dziewczę”, „Cicha woda”, „ Gorzałka zawsze dobra jest!” itp., które artyści wykonują przy udziale publiczności. Duże doświadczenie wykonawców gwarantuje doskonały kontakt z widzami i wyśmienitą zabawę.  Pan Bogdan Wąchała, dyrektor artystyczny Teatru – Akademii Edukacji Teatralnej jest aktorem- absolwentem PWST we Wrocławiu i konferansjerem prowadzącym od kilku lat imprezy plenerowe i w salach Domów Kultury. Do tej pory prowadził m. in.: Lato Filmowe w Złotym Potoku wespół z Cezarym Żakiem, Arturem Barcisiem, Janem Wieczorkowskim i Agnieszką Włodarczyk, Turniej Rycerski w Kożuchowie, Konkurs LABA Radia Katowice, Finał Festiwalu Polskiej Golonki w Mrągowie i wiele innych.

                                 

II. BIESIADA GÓRALSKA  I  KONCERT Z ZESPOŁEM DUKAT

Proponujemy bardzo dynamiczny i taneczny program artystyczny prowadzony przez doświadczonego wodzireja w stylu folkowo-góralskim.

Zespół DUKAT z Żywca to jedna z bardziej znanych i cenionych grup muzycznych z Beskidu Żywieckiego. Utwory prezentowane przez Dukat łączą wiele gatunków muzycznych w tym folk, pop, jazz czy rock. Zespół Dukat dzięki profesjonalnym muzykom, z bogatym doświadczeniem prezentuje niezapomniane koncerty plenerowe, jak i klubowe. Zespół chętnie zapraszany jest do uświetniania przyjęć okolicznościowych, zapewniających wyśmienitą i profesjonalną oprawę muzyczną. Wysoki poziom wokalny zespołu gwarantuje   Marcin „Pufa” Piątek –uczestnik programów TV takich jak „Szansa na sukces” i ” Bitwa na głosy”  – Ekipa Braci Golec Występ zespołu Dukat proponujemy w dwóch wariantach:1. WYSTĘP KAPELI GÓRALSKIEJ -grając utwory muzyki folkowej, góralskiej wzbogaca swoje występy uzupełniając klimat strojami regionalnymi i tradycyjnymi instrumentami. Bardzo bogaty repertuar: przeboje góralskie, Beskidu Żywieckiego, zespołu Golec uOrkiestra, Brathanki, The Press, Krywań oraz covery muzyki romskiej i własne autorskie kompozycje ze słynną „Góraleczką” na czele. Czas występu:  60- 80 minut. Na scenie 7 osób bawiących publiczność. 

2. BIESIADA GÓRALSKA –  dynamiczny i taneczny program artystyczny prowadzony przez doświadczonego wodzireja w stylu folkowo-góralskim. W programie: WSPÓLNE ŚPIEWANIE, KONKURSY, GÓRALSKI DOWCIP  i  największe przeboje góralskie, Beskidu Żywieckiego, własne autorskie piosenki Dam ci wszystko, Płynie Czas, Za górami za lasami, Góraleczka, Kuźniczka, Za Dźwierzami, Pragną chłopcy itd.

Program trwa od 2,5 – 3 h. Na scenie 7 osób bawiących publiczności

III.  BIESIADA POLSKA

            Tradycyjna polska muzyka biesiadna, kresowa i repertuar piosenek podwórkowych; na festynie, w karczmie, przy ognisku- wszędzie gdzie jest dobra zabawa, nie można się obejść bez dobrej biesiadnej piosenki.

 Biesiadę Polską tworzy 3 muzyków znanych z formacji biesiadnej „U Jędrusia”.  Świetnie dobrany repertuar, dowcipna konferansjerka i dynamiczne aranżacje  to formuł znana i sprawdzona a co najważniejsze, akceptowana i lubiana przez wielopokoleniową publiczność.

Oprócz przebojowego repertuaru, na który składają się  znane hity muzyki biesiadnej (Gdzie się podziały tamte prywatki, Chłopcy radarowcy, Daj mi tę noc, Sokoły, Cztery razy po dwa razy, Marianna, On zimny ona gorąca, U cioci na imieninach, Panno Walerciu, Komu dzwonią temu dzwonią itp.) zespół popisuje się dużą dawką humoru a publiczność bierze czynny udział w zabawie, konkursach i wspólnym śpiewaniu. Zaletą zespołu jest umiejętność dostosowania się do klimatu każdej imprezy, proponując publiczności piosenkę i zabawę dostosowaną do gustów i potrzeb.

 

IV. BIESIADA ŚLĄSKA Z ZESPOŁEM JORGUSIE

Nasz program mówi założyciel zespołu Jerzy Moskała to „ śląskie piosenki, które w humorystyczny sposób opowiadają o życiu, obyczajach i zmianach zachodzących wokół nas. Bawimy się tym co robimy i cieszy nas kiedy publiczność bawi się z nami”

Skład zespołu: Jerzy Moskała, Grażyna Górecka, Marcin Moskała

ZESPÓŁ JORGUSIE – koncert kabaretowy

                                                                                                                                                                                   

WYSTĘP ZESPOŁU JORGUSIE PROPONUJEMY W 2 WARIANTACH:

BIESIADA ŚLĄSKA – składają się na nią ogólnie znane piosenki biesiadne oraz regionalne, a przede wszystkim śląskie. Lubią opowiadać dowcipy i przeprowadzać konkursy. Czas trwania: około 3 godziny  

„Pewne wiym żech się urodził / I swój wózek musza pchać  / Durś pod góra czasym z wiatrym / Tak go kulom jak mie stać / Tu by mogło być jak czeba /  W żodnym banku żodnych rat / Jakby tym kawałkiym chleba / Kożdy dzielił się jak brat!”  Takimi piosenkami i podobnym repertuarem, występujemy na różnych imprezach – czy to jest koncert, kabareton, biesiada piwna, festyn, spotkania zakładowe, karczma piwna, śląska biesiada,a nawet eventy.Nasze utwory emitują Radio Katowice, Radio Piekary, Radio Fest, Radio Vanessa,a także TVS, TVP Katowice, oraz telewizje kablowe i radia internetowe.Śląska Gala Biesiadna, Lista Śląskich Szlagierów, Ligoniowe Radio to niektóre z programów w których wzięliśmy udział. W tych programach preferuje się śląskie szlagiery czyli śląskie piosenki, co nam jest bardzo po drodze, gdyż gramy wesołe kabaretowe piosenki wykonywane po śląsku, a śląska muzyka i śląskie klimaty zawsze były i są nam bliskie, bo jesteśmy ze Śląska i mieszkamy na Śląsku.

                V. KABARET BIESIADNY  BOGDAN I INNI

w programie „NAJPIĘKNIEJSZY KWIAT – KOBIETA”

„Są kobiety – kwiaty i kobiety owoce, są też kobiety – pestki,

trudne do rozgryzienia”   

  Nasz kabaret biesiadny poświęca dużo miejsca płci pięknej bez której ten szaleńczo pędzący pociąg zwany życiem nie mógłby istnieć…

W programie piosenki, skecze i wspólne śpiewanie. Na program składają się między innymi takie klasyczne piosenki jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ” Tango milonga”, „Ta ostatnia niedziela”, „Młodym być i więcej nic”, „Przy kominku”, ” Młode dzieweczki”, ” Bella, bella donna „, „Szła dzieweczka”, ” O Maryjanno”, ” Bal u weteranów”, ” W piwnicznej izbie „, „Lipka”, „Głęboka studzienka”  piosenki popularne – „Jedzie pociąg z daleka”, „Kolorowe jarmarki”, ” Gdzie się podziały tamte prywatki”…

Aktorzy w formie małych, dowcipnych scenek sprawdzają również inne możliwości utalentowanej widowni (reklama, wiadomości dziennika telewizyjnego, koncert życzeń…).

 

VI.   KABABARET DABZ

Kabaret DABZ powstał w Opolu, jako projekt dwóch zapalonych kabareciarzy:

Jakuba Krzaka – Kubusia oraz Krzysztofa – Krzycha – Wilkosza. W ten sposób narodził się dwuosobowy człowiek, którego świat ujrzał 23 stycznia 2008 roku. Od tamtej pory pojawia(my) się na scenach  w całejPolsce.W trakcie swojej działalności scenicznej byli laureatami następujących przeglądów i festiwali: Paka w Krakowie, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Szpak w Szczecinie, Rybnicka Jesień Kabaretowa „Ryjek” (mały:) w Rybniku, Przewałka w Wałbrzychu, Wrocek we Wrocławiu,Trybunały Kabaretowe w Piotrkowie Trybunalskim, ZAK w Skierniewicach Art Attack w Kędzierzynie – Koźlu, Siedlecka Noc Kabaretowa, KOKS w Kielcach, Podkowa w Koszalinie,Zostań Gwiazdą Kabaretu – Poznań

http://www.youtube.com/watch?v=gCNtNlMXclg

 

VI.   KABARET Z KONOPI

Kabaret z Konopi przez 7 lat swojej działalności został laureatem ponad 70 festiwali i przeglądów kabaretowych w całym kraju!
Do najważniejszych z nich należą:

– Finał PAKA 2011 i zwycięstwo w Wieczorze Ostatniej Szansy
– Grand Prix nagroda publiczności i nagroda za najlepszy skecz na Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej
– Złoty Ferment i Nagroda Publiczności podczas Fermentów w Bielsko-Białej
– Grand Prix i Nagroda Publiczności na KOKS- ie w Kielcach
– Grand Prix i Nagroda Publiczności na Kopytku w Toruniu 2009 i 2011
– 1 miejsce i nagroda publiczności na Dowcipakerach w Krakowie
– 1 miejsce podczas Świętokrzyskich Scyzoryków 2009 i 2012
– 1 miejsce i Nagroda Publiczności na Łódzkich Spotkaniach Kabaretowych
– 1 miejsce na Skeczu na Scenę 2006 i 2010
+1 miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich i Amatorskich Zębatka w Toruniu
– 1 miejsce na Manewrach Kabaretowych 2012
– 1 miejsce i nagroda publiczności na Trybunałach Kabaretowych
– 2 miejsce i Nagroda Publiczności na PKS- ie w Warszawie
– 2 miejsce i Nagroda Publiczności na Mulatce w Ełku
– 2 miejsce i Nagroda Publiczności na Wieczorach Dobrego Humoru w Gdańsku
– Finał i Nagroda Publiczności na festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu w Poznaniu

W 2013 roku:

Kilkadziesiąt występów na terenie całego kraju
– kolejny raz Finał PAKI!
– 1 miejsce na Parodioli w Olsztynie
– 3 miejsce i nagroda publiczności na Mulatce w Ełku
– 1 miejsce w obu kategoriach na ZGK w Poznaniu
– Dwie udane realizacje telewizyjne czyli Koszalin 2013 w TVP2 oraz Dzięki Bogu już Weekend w TVP2