MIKOŁAJKI

Przedstawienie Teatralne dla Dzieci

CO MOGĘ DAĆ CI ŚWIĘTY MIKOŁAJU

                    Przedstawienie opowiada historię niegrzecznej dziewczynki imieniem Józia, która po śmierci swojej mamy zamieszkała u cioci. Józia nieustannie płata figle zarówno ciotce jak i swojej siostrze ciotecznej Asi. Im bardziej niegrzeczna jest Józia tym mniej miłości okazuje jej ciocia… Do tego wszystkiego niesforna dziewczynka nie wierzy w Świętego Mikołaja. Pewnego dnia w pokoju Józi zjawia się mały diabełek Lucek, równie wielki rozrabiaka jak nasza bohaterka.  Zdziwiony tym, że Józia nie wierzy w Świętego, postanawia zabrać ją do jego domu, do Laponii, by tam wspólnie nabroić. Kiedy docierają na miejsce sytuacja zmienia się diametralnie ; Józia przypadkiem odnajduje list, który pisała jej mama, gdy była jeszcze dzieckiem. W liście tym mama Józi  prosiła Mikołaja o to, by kiedyś,  gdy zostanie mamą, miała wspaniałą córeczkę o dobrym sercu. To wyznanie wstrząsa Józią.  Dziewczynka postanawia być już dobra , zostać z Mikołajem i jego aniołami by pomóc w przygotowaniach do Świąt. Scenariusz został tak napisany, by móc po zakończeniu przedstawienia rozdać prezenty najmłodszym na  życzenie organizatorów.

 

 

 

                      KUFER ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

                  Święta coraz bliżej,  więc i Mikołaj ma pełne ręce roboty. Czytanie listów od dzieci, pakowanie prezentów, przygotowywanie sań i reniferów. Oczywiście poczciwy Święty Mikołaj nie robi tego wszystkiego sam. W jego domu w Laponii mieszkają skrzaty i aniołki, które pomagają mu w świątecznych obowiązkach. Pakowny Kufer Świętego Mikołaja wypełniają marzenia dzieci i cudowne opowieści. Nasz spektakl powstał na kanwie wybranych scen ze znanych i lubianych przez dzieci klasycznych bajek pełnych prezentów, świątecznego nastroju, marzeń i radości. Dużo muzyki, piękna scenografia, niebanalne kostiumy i rekwizyty, niesamowite tempo tworzą wyjątkowy klimat naszego spektaklu.

 Scenariusz został tak napisany, by móc po zakończeniu przedstawienia rozdać prezenty najmłodszym na  życzenie organizatorów

                          O MIKOŁAJU WSPANIAŁYM,

KTÓRY NIE ZAPOMNIAŁ O STASIU MAŁYM

    Każdy z nas co roku kiedy spadnie pierwszy śnieg z niecierpliwością czeka wizyty św. Mikołaja i spędzenia rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Najbardziej na tę chwilę czekają dzieci, wypatrując na niebie mikołajkowych sań i pierwszej gwiazdki…

Nasza historia zaczyna się pewnego wieczoru, kiedy to dziewczynka o imieniu Zosia zasypia pisząc list do Św. Mikołaja. Wspaniały sen zamienia się w cudowną podróż, którą dziewczynka odbywa wraz z ożywionymi zabawkami. W czasie tej podróży Zosia  poszukuje Św. Mikołaja by spełnić  marzenie zarówno swoje, jak i małego Stasia.

Spotkanie przygotowane przez krakowskich aktorów pozwoli przeżyć najmłodszym widzom wspaniałą przygodę, wziąć udział w świątecznych zabawach, zagadkach i konkursach.

Scenariusz został tak napisany, by móc po zakończeniu przedstawienia rozdać prezenty najmłodszym na  życzenie organizatorów.

 

 

 

   WYŚCIGI  RENIFERÓW  I  INNE ZABAWY CZYLI  KARNAWAŁOWE  PSOTY  

  PROGRAM ANIMACJI ZABAW I KONKURSÓW DLA DZIECI

 

 

 

1.wyścigi reniferów

2.biegi narciarskie

3.wyścig trójnogów w spodniach Mikołaja

4.wyścig w workach Mikołaja

5.karmienie Rudolfa

6.łowienie rybek na obiad dla Mikołaja

7.rozpakowywanie prezentów na czas

8.budowle z bampów

9.konkursy : „Co ty wiesz o św. Mikołaju”

i inne świetne zabawy z dziećmi

Po występie  możliwość rozdania prezentów na życzenie organizatorów