Teatr dla dzieci

SPEKTAKLE TEATRALNE DLA DZIECI – NA PLENER I DO SALI

I. CUDOWNA LAMPA ALLADYNA

Profesjonalna oprawa artystyczna

 Inscenizacja według klasycznego wzorca baśni

SPEKTAKL INTERAKTYWNY-DZIECI UCZESTNICZĄ W PRZYGODACH ALLADYNA I JEGO PRZYJACIÓŁ 

                     II. WŁAŚNIE LECI SHOW DLA DZIECI !!!

„Właśnie leci show dla dzieci !!!” – Interaktywna zabawa dla dzieci z mnóstwem konkursów, piosenek i scenek aktorskich- aktorzy zawodowi.

Konkursy dla dzieci:

  • Dokończ zdanie

  • Jaka to zagadka

  • Dzieciaki z klasą

  • Czy znasz muzykę z seriali filmowych

  • Konkurs dla dwóch drużyn „my się nie damy, przeciwników pokonamy”.

  • Gra w przysłowia

         Atuty programu: Program bogato ilustrowany muzycznie, atrakcyjne stroje, maski, humor i osobowość sceniczna aktorów. Czas 90 minut.

                                                         III. PINOKIO

Baśń powstała na kanwie znanej wszystkim powieści Carla Collodiego „PINOKIO”. Najsłynniejszy pajac świata, bohater powieści, niezliczonych adaptacji teatralnych, gwiazdor filmowy, posiadacz długaśnego nochala  wiedzie awanturniczy żywot nie stroniąc od wody i ognia. Za nieposłuszeństwo wobec Pryncypała zostaje wtrącony do więzienia, z którego jednak udaje mu się uciec, ponieważ nade wszystko Pinokio kocha wolność i mistrza Gepetta, który wystrugał go z kawałka drewna.

Przedstawienie , w wykonaniu zawodowych aktorów po PWST, przygotowane zostało z dużym rozmachem scenograficznym, w skład  spektaklu  wchodzą realistyczne parawany, rekwizyty, maski i stroje.  Bardzo mocną stroną jest oprawa muzyczna spektaklu – spektakl jest roztańczony i rozśpiewany ( 20 motywów muzycznych ! ). Trudno nie wspomnieć o zabawnych gagach i elementach humorystycznych, ale bez  szarży i nadmiernego popisywania się. Baśń „PINOKIO” w wykonaniu naszych aktorów realizuje zasadę „bawiąc uczyć” – umiejętnie „przemyca” treści humanistyczne np.: „Dawać – to kochać. Dawać stokrotnie. Wrócić strumieniem każdą wody kroplę”. Szczęście to nie czynienie zła wokół siebie, szacunek dla drugiego człowieka. Te uniwersalne zasady przekazujemy dzieciom w naszym spektaklu.

IV. KSIĘGA PEŁNA CZARÓW

 Posłuchaj mały widzu: w pewnej podkrakowskiej mieścinie mieszka stary schorowany młynarz z dwiema córkami.  Dziewczyny różnią się urodą i obydwie o co innego się starają w życiu. Aż pewnego dnia do ich spokojnego domu przybywa cudowna tajemnicza postać, która postanawia nauczyć siostry czytania i pisania. Czy te zdolności pomogą im w życiu i co z tego wyniknie, o tym dowiecie się oglądając to przedstawienie, gdzie wspaniałe kostiumy i muzyka pozwolą przenieść się w krainę bajki.  Widowisko realizowane jest przez krakowskich aktorów w żywym planie, z piękną muzyką i scenografią. Podczas trwania spektaklu dzieci uczestniczą w jego tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia świetnej zabawy. Po przedstawieniu dzieci poznają kulisy teatru

          V. PAN TWARDOWSKI

Szanowny Widzu pozwól, że zaprosimy Cię na niecodzienna podróż, pełną niespodzianek i śmiesznych sytuacji z udziałem głównego bohatera naszej opowieści Pana Twardowskiego. Zabierzemy Cię do świata gdzie niemożliwe staje się prawdziwe a wszystkiemu towarzyszy strach i wybuch śmiechu. Historia Pana Twardowskiego, który był dobrym szlachcicem, bo po mieczu i kądzieli. Chciał mieć więcej rozumu, niż mają drudzy poczciwi ludzie, i znaleźć od śmierci lekarstwo, bo nie chciało mu się umrzeć.

Posłuchaj:

„W starej księdze raz wyczytał, jak diabła przywołać można: o północnej przeto dobie wychodzi z Krakowa, kędy leczył w całym mieście i przybywszy na Krzemionki, zaczął biesa głośno przywoływać. Na kolanach zaraz diabeł napisał długi cyrograf, który własną krwią Twardowski, wyciśniętą z serdecznego palca, podpisał. Między wielą warunkami był ten główny: że dopóty ni do ciała, ni do duszy czart nie ma żadnego prawa, dopóki Twardowskiego w Rzymie nie ułapi… Lecą wyżej, coraz wyżej. Twardowski nie stracił ducha: spojrzy na dół — widzi ziemię i miasto Kraków. Żal mu szczery serce ścisnął: tam zostawił wszystko, co kochał w życiu, ozwało się w nim uczucie z lat niewinności i zanucił godzinki…, albowiem gdy skończył ona pieśń, poznał zdziwiony, że już więcej w górę nie leci i że zawisł w powietrzu. Oglądnie się koło siebie, już nie widzi towarzysza swej podróży, głos tylko mocny słyszy nad sobą:— Zostaniesz do dnia sądnego zawieszony jak teraz! Dziś, gdy miesiąc zejdzie w pełni, pokazują czarną plamkę, która jest ciałem Twardowskiego zawieszonym do dnia sądnego.”

Historia ta opowiedziana przez znakomitych aktorów, podkreślona wspaniałą scenografią, muzyką klasyczną, kostiumami i rekwizytami z epoki oraz efektami świetlnymi. To wszystko pozwoli choć na chwilę przenieść Cię w krainę pełną strachu, zabawy i humoru.