WARSZTATY TEATRALNO- EDUKACYJNE

    WARSZTATY TEATRALNO- EDUKACYJNE

BĄDŹMY WOLNI OD PRZEMOCY, ALKOHOLU I NARKOTYKÓW

 Proponujemy państwu atrakcyjną formę warsztatów

Tematyka warsztatów:

*pierwszy możliwy kontakt z nikotyną, substancjami odurzającymi i alkoholem

*agresywne zachowania rówieśnicze, w tym agresja werbalna, przemoc w szkole, w domu i na ulicy

*jak być asertywnym i umieć powiedzieć NIE

*właściwe korzystanie z Internetu, cyberprzemoc

*wagarowanie

*zachowanie się w trudnych sytuacjach, jak być sobą nie raniąc przy tym innych

Warsztaty prowadzą aktorzy ( po PWST we Wrocławiu) i pedagodzy

Zasadą organizującą nasze warsztaty jest uczenie przez działanie; uczniowie uczestniczą w  scenkach teatralnych dotyczących najważniejszych problemów profilaktycznych.

Sceny teatralne opatrzone są komentarzem i podstawowymi informacjami dotyczącymi zagrożeń.

Scena 1 :  Piotr żyjący w rodzinie, w której ojciec jest alkoholikiem. Chłopak – nieustannie atakowany przez koleżanki i kolegów z klasy za swoją odmienność – przeżywa wiele trudnych chwil.
Scena 2 : Diler umawia się w Internecie z niczego nieświadomym chłopakiem i proponuje narkotyki;
scena 3:  Trener – Zawodnik, w której łączą się doświadczenia różnych pokoleń mających kontakt z przemocą. Zawodnik pobity przez starszego kolegę z podwórka dowiaduje się o podobnych zdarzeniach w życiu trenera.
Scena 4 :  historia dziewczynki, niszczonej w Internecie przez kolegów z klasy

DZIECI NIE SĄ  Z SIECI !

WARSZTAT TEATRALNO- PROFILAKTYCZNY TO NOWA W NASZEJ OFERCIE FORMA UCZENIA PRZEZ PRZEZYCIE I PRZEZ DZIAŁANIE

Dla SP

Tematyka: uzależnienie od komputera i sieci ( gry komputerowe, fora i portale),

cyberprzemoc, możliwy kontakt z używkami,   budowa pozytywnych relacji wśród dzieci w oparciu o system wartości

Czas trwania: ok. 55 minut

Świat wirtualnej rzeczywistości niejednokrotnie przesłania dzieciom rzeczywiste, realne problemy i zastępuje normalne kontakty, przyjaźnie, pasje, naukę czy różnorodne formy spędzania wolnego czasu.

W pierwszej scenie naszego spektaklu opowiadamy z życia wziętą szkolną historię: Jaś spóźnia się na lekcję polskiego, jest zaspany, bolą go oczy. Okazuje się, że nasz bohater trawił czas na Internet i gry komputerowe i wiele czasu upłynęło zanim zrozumiał w końcu –  z pomocą nauczyciela – że w Internecie niekoniecznie uczymy się tego, co jest nam potrzebne w szkole i w życiu. Zrozumieniu, że Internet może być niebezpieczny służy też kolejna scena, w której Lis i Kot mówią o kontaktach z nieznajomymi i o tym jak naganne jest publikowaniu wyzwisk, obraźliwych zdjęć w Internecie, nagrywanie potajemnie filmów telefonami komórkowymi. Spektakl ilustrowany muzycznie,   z piękną scenografią i kostiumami. Podsumowaniem przedstawienia będzie konkurs urządzony przez Sportowca -Karatekę i dotyczący właściwego korzystania z Internetu.

DZIECIAKI I BEZPECZNY INTERNET

WARSZTAT TEATRALNO- PROFILAKTYCZNY TO NOWA W NASZEJ OFERCIE FORMA UCZENIA PRZEZ PRZEŻYCIE I PRZEZ DZIAŁANIE

Tematyka: przeciwdziałanie uzależnieniom i cyberprzemocy, bezpieczny Internet (gry komputerowe, fora i portale), budowa pozytywnych relacji wśród dzieci w oparciu o system wartości

Świat wirtualnej rzeczywistości niejednokrotnie przesłania dzieciom rzeczywiste, realne problemy i zastępuje normalne kontakty, przyjaźnie, pasje, naukę czy różnorodne formy spędzania wolnego czasu.

W pierwszej scenie naszego warsztatu opowiadamy z życia wziętą szkolną historię: która służy zrozumieniu, że Internet może być niebezpieczny dla zdrowia i pamięci a gry komputerowe niczego nie uczą  W kolejnej scenie, mówimy o kontaktach z nieznajomymi i o tym jak naganne jest publikowaniu wyzwisk, obraźliwych zdjęć w Internecie, nagrywanie potajemnie filmów telefonami komórkowymi.

Program sięga do  klasyki poezji dziecięcej i na podstawie wybranych scen ze znanych i lubianych przez dzieci wierszy: „Stefek Burczymucha”, „Na tapczanie siedzi leń” , „Na straganie” realizuje zasadę „bawiąc uczyć” i pokazuje zdrowy styl życia i jak bezpiecznie korzystać z Internetu i komputera.